Welkom op Vlaardingenleest.nl, boekrecensie 1000 dingen doen in Nederland - Jeroen van der Spek






1000 dingen doen in Nederland - Jeroen van der Spek





Volledig herzien informatief zeer toegankelijk naslagwerk, en niet alleen voor de vakantie



Van het boek 1000 dingen doen in Nederland is de veertiende, volledig herziene druk verschenen. Samensteller en fotograaf Jeroen van der Spek heeft wederom fraaie foto´s toegevoegd aan een zeer informatief en handzaam naslagwerk.






Ben je op zoek naar leuke uitjes, dan word je met dit boek ruimschoots voorzien. Ingedeeld naar provincie krijg je duizend hilarische, informatieve of gewoon leuke activiteiten en adressen voorgeschoteld. Zo valt er te lezen dat je in Vlaardingen in een vogelhuisje kunt slapen en je in het Brabantse dorpje Esbeek (ten zuiden van Tilburg) in een houten koe van acht meter kunt klimmen om te zien hoe een ‘melkmachine’ werkt. Net ten zuiden van de haringstad van Nederland kun je op de landtong Rozenburg Paal 83 beklimmen (22 meter hoog), in Arnhem heb je middels het Eusebius Experience vanaf een volledig glazen balkon op 73 meter hoogte een prachtig uitzicht over Arnhem en directe omgeving. Bladerend in deze gids zie je steeds weer interessante gebouwen, activiteiten of evenementen, waarvan vele je zullen verleiden tot een bezoek.

Niet verwonderlijk dat inmiddels de veertiende editie is verschenen. Uitjes verdwijnen, maar er komen ook weer nieuwe bij. Alle (internet-)adressen zijn geactualiseerd. Juist nu de zomervakantie begint is de aanschaf van dit boek (slechts vijftien euro) zeer de moeite waard, maar eigenlijk is dit boekwerk het hele jaar door een handige gids.

Niet onvermeld mag blijven dat bijna de helft van de foto's zijn gemaakt door de samensteller. Dat maakt het boek nog aantrekkelijker. En om de vijfentwintig pagina’s lees je de rubriek ‘10x’. Tien keer de leukste strandpaviljoens, tien keer de bekendste bergen(!) in Nederland, tien keer de leukste museumcafés. Zo krijg je twaalf rubrieken van tien leuke tips. En dan……: genoeg gelezen, erop uit!

We konden het niet laten om van elke provincie één ‘uitje’ onder de aandacht te brengen:

1. Groningen - Urban streetfood, DOT Groningen
2. Friesland - overnachten in een boomhut, Het Kleine Paradijs, Easterein
3. Drenthe - slapen in een Pipowagen, Boheems Paradijs Den Hool
4. Overijssel - GPS-steppen met 7 opdrachten, Hardenberg
5. Flevoland - vliegen in een groot watervliegtuig, Lelystad Airport
6. Gelderland - Eusebius Experience, Arnhem
7. Utrecht - nachtkanoën (met gids) in de binnenstad en door het bos van Rhijnauwen
8. Noord-Holland - lekker eten en lekker uitzicht in Paviljoen De Dikke Muis, Loosdrecht
9. Zuid-Holland - City Safari Rotterdam, op maat gemaakte ontdekkingsreis
10. Zeeland - wijn proeven bij De Kleine Schorre, Dreischor
11. Noord-Brabant - Bossche-Bollenworkshop, Den Bosch
12. Limburg - Botsautovoetbal, kartbaan De Voltage, Tilburg








1000 dingen doen in Nederland (veertiende druk) is verschenen mei 2020 bij uitgeverij Kosmos en kost € 15,00.










Waardering:






Boekbespreking door Gerard van Os

email mij

Gepubliceerd: 17-07-2020